PSG Neymar’ı Manchester City’ye göndermek istedi

Avrupa’nın büyük liglerinde geçirme süreci geride kalırken, Fransız devi Paris Saint-Germain’in yıldız futbolcusu Neymar ile yollarını ayırmak için son bir hamle gerçekleştirdiği ileri dürüldü.
Marca’da yer edinen habere bakılırsa Fransa ve İngiltere’de geride kalan geçirme sürecinin son anlarında Paris Saint-Germain, takımın yıldız futbolcusu Neymar’ı Manchester City’ye önerdi. Sadece Pep Guardiola yönetimindeki İngiliz ekibi, PSG’den gelen teklifi kabul etmedi ve Brezilyalı futbolcuyla sözleşme imzalamak istemedi.
Mesele yaşanması istenmiyor
Neymar’ın sezona oldukça başarı göstermiş performanslar ile başlamasına karşın Fransız ekibinin, Brezilyalı yıldızın Kylian Mbappe ile problem yaşamaması ve soyunma odasında herhangi olumsuzluk yaratmaması için bu sonucu almış olduğu açıklandı.  Sadece geçirme sürecinin başlangıcında Haaland ile sözleşme imzalayan Manchester City, Neymar’ın kalitesine karşın takımın işleyişi üstünde yaratacağı ihtimaller içinde tesirleri sebebiyle teklife pozitif yönde dönüş yapmadı.
Chelsea’den son gün Neymar hamlesi
Chelsea iddiası
Geçtiğimiz gün Neymar’ın adı Chelsea ile anılmış ve kulübün yeni sahibi Todd Boehly’in Brezilyalı futbolcu için harekete geçebileceği öne sürülmüştü.
Neymar-Mbappe krizi
Sezonun başlangıcında PSG’de Neymar-Mbappe krizi meydana geldi. İki yıldız futbolcunun penaltı vuruşu mevzusunda yaşamış olduğu ihtilaf, basına ve toplumsal medyaya yansımıştı. Kulüp ise meydana getirilen görüşmeler sonucunda probleminin ortadan kalktığını belirtmişti.
PSG’de Mbappe-Neymar krizi!
Sezona fırtına benzer biçimde başladı
PSG’de geçirdiği öteki sezonların aksine Neymar bu yıla adeta fırtına benzer biçimde başladı. 30 yaşındaki Brezilyalı yıldız 6 maçta, 9 gol ve 6 asistlik başarı göstermiş bir performans gösterdi.
Zamanı bonservis
2017 senesinde 222 milyon Euro’luk, Avrupa futbolunu adeta sarsan bonservis bedeli ile PSG’ye geçirme olan Neymar, performansıyla sık sık eleştirilerin odağında yer almıştı. 30 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz sürem PSG ile 28 maçta 13 gol ve 8 asistlik performans göstermişti.
(Fanatik)

Son Dakika Haberler