Nevra İsminin Anlamı Nedir? Nevra İsmi Kur’an’da Geçer mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

31.08.2022 15:55 Son Güncelleme: 31.08.2022 15:57 Nevra isminin anlamı ışıklı olma ya da parlaklık anlama gelir. Öteki anlamı ise beyaz çiçek anlama gelir ve anlamı dolayısıyla sık sık tercih edilir. Nevra, kız adı olarak kullanılır ve rengi de pembe olarak bilinmektedir.
Nevra İsmi Kur’an’da Geçer mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?
Nevra, Kur’an’da geçmeyen bir isimdir fakat koyulmasında dinen bir sakınca bulunmaz. Nevra isminin TDK sözlükteki ilk anlamı parlaklıktır. İkinci anlamı ise çiçek, bilhassa de beyaz çiçek anlama gelir. 
Nevra İsminin Anlam Falı
Bu kişilerin karakterindeki en belirgin özellik duygusallıktır. Hayatlarına duyguları ile yön verirler ve mantıklarını kullanma aşamasında zorlanırlar. Kimi vakit üzülmelerine sebep olsa da duygusallıktan vazgeçemezler. Sezgileri kuvvetli olduğundan genel anlamda hislerini dinlerler ve aldıkları kararlarda da yanılmazlar. Hayatlarının temeline sevgiyi koyarlar ve her insana karşı sevgi dolulardır. Sevmek ve sevilmek onlar için kaide gibidir. Sevgilerini olabildiğince fazlaca insana vermek ve her insana yardım etmek isterler. İnsanlar ile ilişkileri kuvvetli olduğundan toplumsal çevreleri de gelişmiştir. Karşı cinste en fazlaca sonsuz aşk ve sadakate ehemmiyet verirler.
Nevra İsminin Analizi
N: Sağduyulu bir kişiliğe sahiplerdir. Kabiliyetleri ve üstün güçleri bulunduğundan 6. hisleri çok çok fazla gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyaları fazlaca karışıktır. Luk ve üzüntüyü bir arada yaşamaları mümkündür. 
V: Kimseyi önemsemez ve takmazlar. Çevrelerinde gelişen vakalar onları herhangi bir halde etkilemez.
R: Karar verirken fazlaca zorlanırlar zira tereddüt hayatlarının büyük bir bölümünü kapsar. Itimat problemi yaşadıklarından yeni insan tanımak istemezler.
A: Vakaları anlama, idrak etme ve yorumlama kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. İletişim kurma kabiliyetleri yardımıyla toplumsal çevreleri fazlaca gelişmiş olur. 
Nihal İsminin Anlamı Nedir? Nihal İsmi Kur’an’da Geçer mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Son Dakika Haberler