Microsoft ve Nintendo oyunlara zam yapmayacak

31.08.2022 10:11 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Ülkemizin de içinde bulunmuş olduğu Avrupa pazarı da bu zam yağmurundan nasibini alırken, Sony’nin Avrupa bölgesi için öngördüğü zam oranı %10 olarak açıklanmıştı.
Sony’nin bu açıklamasının peşinden gözler firmanın en büyük rakibi olan Xbox’a çevrilirken, Microsoft cephesinden de bu mevzuya ilişkin cevap gecikmedi. Microsoft’un üst düzey yönetimi tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore, Xbox Series ve Xbox One modellerinde herhangi bir zam sonucu gündemde değil.
Bir öteki ifade ile oyunseverler en azından bu yıl süresince Xbox oyun konsollarını aynı fiyattan almaya devam edebilecekler. İşte sektörün iki devinden birinin zam haberiyle gündeme gelmesinin peşinden ötekinin ise zamma karşı olduğu yönünde açıklamalar yapması, gözlerin aniden üçüncü oyun kurucuya doğrusu Nintendo’ya çevrilmesine niçin oldu. Bugün merakları giderecek bir izahat icra eden Nintendo yetkilileri, Switch fiyatlarına ilişkin herhangi bir zam düşüncülerinin olmadığını ve bu yılı mevcut fiyatlarla geçirmeyi düşündüklerini dile getirdi. Böylece oyun dünyasında maliyetleri sebep göstererek artış icra eden tek konsol devi PlayStation 5 olmuş oldu.

Son Dakika Haberler