Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış geliyor

04.09.2022 20:09 Son Güncelleme: 04.09.2022 20:12 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkenin şimal kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Konya, Kars ve Ardahan çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında güçlü, Rize, Artvin’in kuzeyi, Ordu çevreleri ile Samsun’un doğusunda yer yer şiddetli olması planlanıyor.
AFAD’DAN UYARI
AFAD tarafınca meydana getirilen açıklamada, “Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyinde güçlü, Samsun’un doğu ilçeleri ile Ordu’da oldukça güçlü ve yer yer şiddetli sağanak yağış beklenmektedir. Yurttaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında güçlü rüzgar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olmasını önemle hatırlatıyoruz.” denildi. MARMARA
Parçalı, bazen oldukça bulutlu, bölgenin cenup ve doğusunun mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BURSA 19°C, 28°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EDİRNE 17°C, 29°CParçalı bulutlu
İSTANBUL 20°C, 26°CParçalı bazen oldukça bulutlu, mahalli sağanak yağışlı
KOCAELİ 19°C, 28°CParçalı bazen oldukça bulutlu, mahalli sağanak yağışlı
EGE
Azca bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR 14°C, 27°CParçalı ve azca bulutlu
DENİZLİ 21°C, 33°CParçalı ve azca bulutlu
İZMİR 22°C, 32°CAz bulutlu ve açık
MUĞLA 19°C, 33°CAz bulutlu ve açık
AKDENİZ
Azca bulutlu ve iç kesimlerinin yer yer parçalı oldukça bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA 23°C, 35°CAz bulutlu ve açık
ANTALYA 25°C, 33°CAz bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı oldukça bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği
HATAY 24°C, 30°CAz bulutlu ve açık
ISPARTA 16°C, 32°CAz bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği
İÇ ANADOLU
Azca bulutlu, cenup kesimleri zaman içinde parçalı ve oldukça bulutlu, Konya çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültlü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 17°C, 28°CParçalı ve azca bulutlu
ÇANKIRI 15°C, 29°CParçalı ve azca bulutlu
ESKİŞEHİR 16°C, 26°CParçalı ve azca bulutlu
KONYA 20°C, 29°CAz bulutlu, zaman içinde parçalı ve oldukça bulutlu, öğleden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültlü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ
Parçalı, yer yer oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kastamonu kıyılarında mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
BOLU 14°C, 23°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE 19°C, 27°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KASTAMONU 12°C, 26°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarında mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
SİNOP 21°C, 25°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, yer yer oldukça bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarında güçlü, Rize ve Artvin kıyıları ile Samsun’un doğusu ve Ordu’da oldukça güçlü ve şiddetli olması planlanıyor.
AMASYA 19°C, 28°CParçalı bulutlu
ARTVİN 18°C, 23°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde oldukça güçlü ve şiddetli olması planlanıyor.
SAMSUN 21°C, 24°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, mahalli olarak güçlü, doğu kesimlerinde oldukça güçlü ve şiddetli olması planlanıyor.
TRABZON 24°C, 26°CParçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güçlü, doğu içlerinde oldukça güçlü ve şiddetli olması planlanıyor.
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve azca bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin oldukça bulutlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 11°C, 30°CAz bulutlu, zaman içinde parçalı bulutlu
KARS 10°C, 27°CAz bulutlu, zaman içinde parçalı bulutlu, öğleden sonrasında kısa süreli ve mahalli gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA 15°C, 33°CAz bulutlu, zaman içinde parçalı bulutlu
VAN 12°C, 29°CAz bulutlu, zaman içinde parçalı bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 19°C, 40°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP 23°C, 37°CAz bulutlu ve açık
SİİRT 25°C, 38°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA 26°C, 39°CAz bulutlu ve açık
 

Son Dakika Haberler