KYK taahhütname onayı iyi mi yapılır? KYK ilk kayıt tutarı ve güvence bedeli nedir?

07.09.2022 17:49 Son Güncelleme: 07.09.2022 17:51 KYK yurt neticeleri ile ilgili merakla beklenen izahat geldi. Yurt neticeleri adayların erişimine açıldı ve kayıt hakkı elde eden adaylar ortaya çıktı. Peki, kayıt işlemleri için lüzumlu taahhütname onay nedir, nereden ve iyi mi yapılır? İşte tüm detaylar…
KYK İLK KAYIT ÜCRETİ NEDİR, NASIL ÖDENİR?
Yurda ilk kez yerleştirilen öğrencilerin ödemesi ihtiyaç duyulan tutara ilk kayıt tutarı denir. Bu ücretin içinde gün bazında yatak tutarı ve güvence bedeli tutarı bulunmaktadır. Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme evveliyatına gore farklılık gösterir. İlgili banka ATM’lerinde yada Kredi/Yurt e-Ödeme ekranında yer edinen meblağ otomatikman görülmektedir. Öğrencilerin zamanında yatırılmayan yurt ücretlerine yada yurda verecekleri zarar ihtimaline karşılık olarak Bakanlık tarafınca tespit edilen güvence bedeli alınır.
KYK TAAHHÜTNAME ONAYI NEDİR, NASIL YAPILIR?
İlk kayıt tutarının ödenmesinin peşinden ilk olarak e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Ondan sonra ise müracaat netice ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir.
KYK TAAHHÜTNAME ONAYI İÇİN TIKLAYINIZ…
e-devlet KYK yurt kayıtları ne süre bitecek? GSB KYK yurt kaydı iyi mi yapılır?
 
 

Son Dakika Haberler