‘Kesik baş’ cinayetinde yeni gelişme!

06.09.2022 17:57 Haber Deposu: İHA Edinilen bilgiye bakılırsa, vaka geçen yıl 21 Kasım günü Perşembe beldesine bağlı Dursunlar köyü Kadıoğlu Mahallesi’nde yaşandı. 71 yaşındaki Mustafa Keleş; iddiaya bakılırsa ineğini otlatmak için dağ yoluna gitti. Aradan geçen birkaç saat sonrasında Keleş’in ormanlık alandaki cansız bedeni bir köylü tarafınca bulunmuş oldu. Durumun jandarma ekiplerine haber verilmesinin peşinden bölgeye takımlar sevk edildi. Meydana getirilen incelemede cesedin Mustafa Keleş’e ilişik olduğu öğrenildi. Başı kesilmiş halde bulunan Keleş’in cansız bedeni üstünde kanıt toplayan takımlar kesilmiş başını ise ertesi gün 300 metre uzaklıkta buldu.
Çalışmalarını derinleştiren jandarma dedektifleri, katil zanlısını bulmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Köylülerin parmak izi alınırken ifadelerine de başvuruldu. Alınan DNA örnekleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Soruşturmaların peşinden daha ilkin gözaltına alınıp özgür bırakılan Mustafa Keleş’in kardeşi İ.K. tekrardan gözaltına alındı. Daha ilkin aralarında arazi anlaşmazlığı sebebiyle Mustafa Keleş’in münakaşa yaşamış olduğu iddia edilen kardeşi İ.K., evinde gözaltına alındı. Jandarma ekipleri köyün giriş ve çıkışlarını denetim altına aldı. Gözaltına alınan İ.K. İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.
Soruşturma dosyasına eklenen yeni kanıt ve bilgiler ışığında İ.K.’nin jandarmadaki sorgusu sürerken, ek gözaltı süresi verildi. Öte taraftan, jandarma asayiş ve komando ekipleri katliam mahallinde arama tarama emekleri yapmış oldu. Katliam silahının gömüldüğüne yönelik yeraltı termal ve manyetik görüntüleme aleti ile bölge didik didik arandı. Ek gözaltıların olabileceği öğrenilirken, vakayla ilgili soruşturma sürüyor.

Son Dakika Haberler