İstanbullular dikkat! Sağanak yağış geliyor

Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın şimal ilçelerinde güçlü, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında oldukça güçlü ve şiddetli olması umut ediliyor.
HAVA SICAKLIKLARI YARINDAN İTİBAREN DÜŞECEK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden meydana getirilen açıklamaya gore, halen ülkenin doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 aşama üstünde, batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, yarından itibaren düşmeye başlamış olacağı tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının, gelecek hafta sonuna kadar şimal ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 aşama altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında seyretmesi umut ediliyor. Rüzgarın ise çoğu zaman kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:
Ankara: Parçalı ve azca bulutlu 31
İstanbul: Parçalı, yer yer oldukça bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
İzmir: Azca bulutlu ve açık 33
Adana: Azca bulutlu ve açık 36
Antalya: Azca bulutlu ve açık 35
Samsun: Parçalı, yer yer oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29Trabzon: Parçalı, yer yer oldukça bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların, güçlü, doğu içlerinde oldukça güçlü ve şiddetli olması umut ediliyor. 28
Erzurum: Azca bulutlu, zaman içinde parçalı bulutlu 32
Diyarbakır: Azca bulutlu ve açık 40

Son Dakika Haberler