Fenerbahçe, Ezgjan Alioski’nin transferi duyurdu

Sarı lacivertliler, Şimal Makedonyalı sol bek oyuncusu Ezgjan Alioski’nin transferini yayımladığı video ile duyurdu.
Fenerbahçe, 30 yaşındaki oyuncunun 1 yıllığına kiralık olarak takıma katıldığını deklare etti.
Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksinde meydana gelen imzada “Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Kalımlı de hazır bulunmuş oldu. Ezgjan Alioskiye Ailemize hoşgeldin diyor; Fenerbahçe formasıyla başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Fenerbahçe’ye aktarma olduğundan oldukca mutlu bulunduğunu dile getiren Alioski, “Hakikaten oldukca mutluyum. Bu ana eriştim, sabırsızlıkla bu anı bekledim. Hislerimi anlatamam, hakkaten oldukca güzel şeyler hissediyorum. Fazlaca keyifli hissediyorum. Heyecanla başlayacağım zamanı temenni ediyorum. Fenerbahçe’nin benimle ilgilendiğini ilk duyduğumda, hakkaten oldukca etkilendim. Türkiye’nin en büyük kulübünde oynayacaktım bu sebeple. Burası için odaklandım ve bu anı bekledim. Taraftarlar bir o kadar güzel bildiri attı ki, kendimi evimde hissediyorum. Taraftarın sizin arkanızda olması ve size inanması oldukca mühim. Zira sahada onların desteğiyle bir şahıs fazla oynadığınızı hissedersiniz. Fenerbahçe taraftarı, Türkiye’nin en büyük taraftarı.” ifadelerini kullandı. GEÇEN SEZON 15 GOLE KATKI YAPTI
Fenerbahçe’nin bedelsiz olarak ekibine katmış olduğu Şimal Makedonyalı futbolcu geçen sürem Suudi Arabistan ekibi ile çıkmış olduğu 30 resmi maçta 6 gol, 9 asistle 15 gole direkt katkı verdi.
30 yaşındaki Alioski daha ilkin Schaffhausen, Lugano ve Leeds formaları giyerken 56 kez Makedon Ulusal Ekibi formasını giyip 12 gol attı.
ALİOSKİ KİMDİR?
12 Şubat 1992 tarihinde Şimal Makedonya’da dünyaya gelen Ezgjan Alioski, 2003 senesinde İsviçre ekibi BSC Young Boys forması giyerek kariyerine 11 yaşlarında adım atmış oldu. Sonrasında sırasıyla FC Schaffhausen, FC Lugano, Leeds United formaları giymeye başlamış olan Ezgjan Alioski, 2021 senesinde sözleşmesinin sona ermesinin arkasından özgür kaldı.
Makedon futbolcu İstanbul’a gelip resmi sözleşmeyi imzalayacak. Fenerbahçe’nin sol bek rotasyonunda Ferdi Kadıoğlu bulunuyor.
 

Son Dakika Haberler