Faruk Koca: O iddiaları doğrulasınlar, çekilme edeceğim

31.08.2022 22:43 Son Güncelleme: 31.08.2022 22:43 Süper Lig’de savaşım eden başkent ekibi MKE Ankaragücü’nün 112’nci müessese yıldönümü kapsamında Eryaman Stadyumu’nda “Benim Gözümden Ankaragücü” Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, kulüp yöneticileri, teknik direktör Ömer Erdoğan, yeni geçirme Tolga Ciğerci, fotoğraf yarışmasına katılan çocuklar ve aileleri katıldı. Yarışmada aşama alan çocuklar ödüllerini başkan Faruk Koca, teknik direktör Ömer Erdoğan ve Tolga Ciğerci’nin elinden aldı. Törende başkan Koca, yarışmaya katılan tüm evlatları ve ailelerini Eryaman Stadyumu’nda oynanacak Ankaragücü maçlarında ağırlayacaklarını belirtti.
“HEDEFİMİZ ZİRVELERİ ZORLAMAKTIR” Ödül töreninin peşinden basın mensuplara açıklamalarda bulunan başkan Koca, istenilen sonuçların alınmadığı süre topluluğun teknik ekibe ve futbolculara haiz çıkması icap ettiğini aktararak, “Biz Süper Lig’e geçen yıl çıktık. Savaşım edecek iyi bir ekip kurduk. Beşiktaş maçında iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Biz takımımıza, futbolcularımıza, hocalarımıza güveniyorum. Hedefimiz zirveleri zorlamaktır. Bu ekip zirveleri zorlayacaktır. Camiayı gururlandıracak, onurlandıracak ve istediğimiz sıralamada yer almasını yeni ekibimizle birlikte inşallah elde edecektir diye düşünüyorum” dedi.
“BU FOTOĞRAF FUTBOL TARİHİNDE İLK DEFA OLAN BİR FOTOĞRAFTIR”
Türk futbol tarihinde Ankaragücü’nün ilkleri yaptığını dile getiren Koca, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hiçbir futbol kulübünde bundan önceki hoca ile yeni hoca devir teslim töreni yapmış olup aynı zemin içinde fotoğraf vermemiştir. Bu Ankaragücü’nün büyüklüğünü, hocalarının, futbolcularının ne kadar erdemli ve kişilikli bulunduğunun göstergesidir. Bu fotoğraf futbol tarihinde ilk kez olan bir fotoğraftır ve tarih bunu yazacaktır.”
“İSTİFA KARARI HOCANIN KENDİ KARARIYDI”
Eski teknik direktör Mustafa Dalcı’nın istifasına ilişkin yöneltilen bir soruya başkan Koca, “Mustafa hoca benimle görüşmeden maçtan sonrasında futbolcularla bir veda hitabı yapmış oldu. Mustafa hoca erdemli bir insandır. Her hocanın hocalığı tartışılabilir, ayrı sorun fakat insani kişiliğinden dolayı bu şekilde bir erdem gösterdi. Kulübe zarar vermemek için bu şekilde bir tasarrufta bulunmuş oldu. Ikimiz de yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede bunu kabul ettik. İstifa sonucu hocanın kendi kararıydı” dedi.
“KULÜBE ZARARI BAŞKANLAR VE YÖNETİCİLER VERİR”
Futbol şube koordinatörü Emre Yıldız’ın görevden alınmasının peşinden toplumsal medyada ve medyada meydana getirilen değerlendirmeleri insafsız ve haksız bulduğunu kaydeden Koca, şunları söylemiş oldu: “Bakın şunu bilin, bu hem de bir meydan okumadır. Bir kulübün başkanı ve yöneticilerinde sorun yoksa diğerlerinin hiçbiri sorun olmaz. Kulübe ziyanı başkanlar ve yöneticiler verir. Hocalar vermez, menajerler vermez, sportif direktörler vermez. Biz geldiğimizden beri bu kulübün parasının bir kuruşunu heder etmedik. Emre Yıldız da birlikte emek verme sürecinde olayın merkezine para koymadım, maddi bir çıkar ardında koşmadım. Bundan yüzde yüz inanırım. Buradan yine meydan okuyorum: Emre Yıldız ile ilgili o iddiaların birisini doğrulasınlar, bugün çekilme edeceğim. O iddiaların doğru olmadığından ben inanırım. O iddialarda bulunanlar da yapmaları gerekenleri yapsınlar. İnsanları galeyana getirerek bu şekilde bir kampanya başlatanları kınıyorum. Bu camiaya, kulübe zarar veriyor.”

Son Dakika Haberler