Beşiktaş ve Ankaragücü’nden maç sonu vakalarla ilgili izahat

Baltacı’nın açıklamaları şu şekilde:
“Sahalarda, münferit de olsa şiddetin olmamasını istiyoruz. Seksen metre koşan bir yandaş, oyuncularımıza tekme atarken, dostlarını korumak isteyen oyuncumuz Josef kırmızı kart görmüş oldu. Bu kabul edilemez.
Ankaragücü yönetimi bizi iyi karşıladı ve ağırladı. Ankaragücü taraftarları maçı gerdi. Ankara Valiliği taraftarlarımızı stada almamakta son aşama haklıymış.
Genç bir oyuncumuzun vakaları tektiklediği iddia ediliyor. Böyle bir durum yok. Oyuncumuzun hatası var ise gerekeni de yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.
Oyuncularımıza kimse el, dil uzatamaz. Sahalarda şiddetin terörize olmasına izin vermeyelim. Yargıcı kararlarına yorum yapmayacağım, yorumcular konuşacaklardır. Josef’in kırmızı kartının iptali gerekiyor. Bu mevzuda ısrar eden olacağız. Josef hakemi korumak için saldırgana müdahalede bulunsaydı kim kırmızı kart görecekti?
Ankaragücü seyircisinden kaynaklı gerginliği kabul etmiyoruz. Kırk beş dakika süresince sövgü edildi. Rakip ekip kenar yönetiminin sık sık oyuna dahil olduklarını gördük. Üzücü bir akşamdı.
Avrupa’dan futbolcu getiriyoruz. Yıldız oyuncuları bu ortamlarda yaşatırsak, onları devletimizde tutabilir miyiz?”
Josef de Souza kırmızı kart görmüş oldu
Valerien Ismael: Hak ettiğimiz bir yengi aldık
Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, “Zemin kötüydü fakat atmosfer bir futbol maçı için oldukça iyiydi. Tüm durum ve duygulara karşı savaşım ettik. Yediğimiz gollere tepki gösterdik. Hak ettiğimiz bir yengi aldık” dedi.
Spor Toto Süper Lig’in 5’inci haftasında Beşiktaş, deplasmanda MKE Ankaragücü’nü 3-2 yendi. Karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, sıkıntılı bir deplasmanda oynadıklarını belirterek 3 puanı aldığımız için mutluyuz. Zor bir maç oynadık. Zemin kötüydü fakat atmosfer bir futbol maçı için oldukça iyiydi. Tüm durum ve duygulara karşı savaşım ettik. Yediğimiz gollere tepki gösterdik. Hak ettiğimiz bir yengi aldık” ifadelerini kullandı.
Kalede Ersin Destanoğlu yerine Emre Alim’i oynatmasıyla ilgili Ismael, “Hususi bir sebebi yok. İki oldukça iyi genç kaleciye sahibiz. İkisi de aynı kalitede. Emre oldukça iyi bir kamp geçirdi. Bu forma rekabetini diri tutmak istedik. Beşiktaş’ın her futbolcusunun hazır olması gerekiyor” diye konuştu.
Faruk Koca: Oğuzhan Akgün bizlere sövgü etti
Beyaz TV’ye konuşan Ankaragücü Faruk Koca, “Beşiktaş forması giyen Oğuzhan Akgün maç sonu bizlere sövgü etti. Birçok şahıs tanık. Yayıncı kuruluşa da sordular. Yedek kulübesine ve hocaya sövgü etti.” dedi.
Sözlerine devam eden Faruk Koca “Ankaragücü-Beşiktaş maçı gerilmiş geçer, kırılgan olmak gerekir. Orantısız kararlarla bu hale gelmesinin sebebi maalesef hakemdir. Taraftarın tepkisinden dolayı, hem Beşiktaşlı oyuncular hem de Ankaragüçlü oyuncular gerilmiş bir ortam oluşturdu. Verilen penaltı zorlama penaltı, yargıcı olayların sebebidir. Taraftarın bu hareketini doğal ki kınarız. Yorumcular olayın sonucuna bakarak değerlendirme yapıyor.” ifadelerini kullandı.
Faruk Koca “Beşiktaş Kulübü’nden özür diliyoruz. Beşiktaş’ın ne suçu var? Ahmet Nur Çebi, benim iyi mi biri olduğumu bilir, o mevzuda mesele yok.” dedi.

Son Dakika Haberler