Acil serviste önlüklü, steteskoplu düzmece tabip! Savunması ‘pes’ dedirtti

01.09.2022 12:08 Haber Deposu: DHA Kentte 3 gün ilkin inşaat işçisi Serkan A. üstünde yeşil tabip önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi önüne gitti. Bir süre hastane önünde bekledikten sonrasında girmiş olduğu acil servis triaj alanında bir hasta yakını ve hemşire arasındaki münakaşaya dahil olan Serkan A., kendisini tabip olarak tanıtarak destek olmak istediğini söylemiş oldu.
Durumu fark edip görevlilerin kimlik sordurulmuş olduğu Serkan A.’nın tabip olmadığı anlaşıldı. Hastane görevlileri durumu polise bildirdi. Güvenlik görevlilerince hastane dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis ekibince gözaltına alındı.
Vatandaşların zor anları: Güçlü rüzgar sandalları batırdı
‘DOKTOR OLMAK İSTEDİM’ Polisteki ifadesinde tabip olmadığını ve üstündeki giyim ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Hekim olmak istiyordum fakat olamadım. O heyecanı yaşamak için bu şekilde bir davranışta bulundum. İnşaatta izinli olduğum gün önlük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak suretiyle özgür bırakıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek! 20 bin öğretmen atanıyor
AMELİYATHANEYE GİRMİŞ
Düzmece tabip Serkan A.’nın 8 ay ilkin Rize’de inşaat işçisi olarak çalmış olduğu dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek kendisini tabip olarak tanıtıp ameliyathaneye girmiş olduğu öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. 

Son Dakika Haberler